Otulacze

Otulacze w minimen.pl, ciepło, komfort, wygoda i zdrowy sen

Otulacze w minimen.pl pozwolą Państwa dziecku w łagodny sposób przyzwyczaić się do przenosin z ciepłego brzucha mamy, do bardziej chłodnych warunków świata, na który właśnie przyszło. Poród to dla małego dziecka ogromna zmiana, wręcz szok. W czasie kilku chwil ciepłe i wygodne wnętrze matczynego brzucha zamienia się w dużo mniej przyjazne, głośne i pełne różnorakich bodźców miejsce. Noworodek zostaje też oddalony od swojej rodzicielki, co w jednej chwili powoduje u niego napięcie. Duża przestrzeń, niższa temperatura, głosy – to wszystko może powodować u dopiero co narodzonego dziecka lęk i spory dyskomfort. Dlatego otulanie go zaraz po porodzie i w pierwszych godzinach, dniach i miesiącach życia jest dla malucha tak szalenie ważne. W minimen.pl mamy tego pełną świadomość.

Otulacze w minimen.pl, matczyne poczucie bezpieczeństwa w najwcześniejszym okresie życia

Otulacze w minimen.pl to wysokiej jakości akcesoria dla dzieci, wykonane z miękkich i bezpiecznych materiałów, które sprawią, że owinięte w nie niemowlak poczuje się bezpiecznie, komfortowo, prawie jak w objęciach mamy. Zresztą po to otulacze właśnie powstały – żeby w miarę możliwości symulować dziecku stan przedporodowy. Ma to wpływ na wiele aspektów jego młodego życia. Przede wszystkim uspokaja. Ciasne owinięcie powoduje, że dziecko czuje się bezpieczniej, pomaga też unikać gwałtownych reakcji na głos lub hałas. Korzyścią wynikającą z otulania jest także spokojniejszy sen. W otulaczu dziecko śpi zawsze na plecach, a lekarze pediatrzy właśnie tę pozycję zalecają jako najkorzystniejszą dla małego człowieka w pierwszych miesiącach życia. Zazwyczaj stosowanie otulania zalecane jest od pierwszych dni życia dziecka do około 3 miesiąca. Powinno się go zaprzestać kiedy dziecko zaczyna się samo obracać na boki i brzuch. Zazwyczaj trwa to do 2 – 3 miesiąca życia.

Otulacze w minimen.pl, dziecko otulone to dziecko spokojne i bezpieczne

Otulacze w minimen.pl pozwolą Państwa maluchowi poczuć się niemal tak bezpiecznie, jak w objęciach swojej mamy. Dla naszych najmłodszych klientów i ich rodziców przygotowaliśmy popularne i bardzo zdrowe otulacze bambusowe. Wiskoza bambusowa to jedna z najbardziej delikatnych tkanin na świecie, zatem świetnie nadaje się dla skóry niemowlaka. To wiskoza oddychająca, posiadająca właściwości antybakteryjne oraz tkanina trwała, przewiewna, odporna na wilgoć i temperaturę. Podobne właściwości posiadają także nasze otulacze muślinowe. Splot muślinu powoduje, że skóra malucha może oddychać, a dzięki temu zmniejsza się możliwość przegrzania dziecka.

Popularnym produktem, także obecnym w naszej ofercie, są otulacze rożki. To obowiązkowe wyposażenie każdego bardziej mobilnego rodzica. Zawinięty w niego maluch będzie czuł się bezpiecznie i przytulnie w każdej sytuacji. Otulacze rożki zdadzą egzamin podczas podróży w foteliku samochodowym, gondoli, nosidełku, w wózku spacerowym czy nawet na rękach. Posiadają one miejsce na nogi, kaptur, wewnętrzny pas na rzep do zapięcia na brzuszku oraz dwie klapy, również na rzepy, dzięki którym owijanie w nie dzieci jest szybkie i bezproblemowe. Stosunkowo nowym i bardzo ergonomicznym rozwiązaniem są ponadto nasze otulacze śpiworki 2w1. Te innowacyjne otulacze po rozpięciu napów na rękawkach zamieniają się w śpiworki do spania. Są one bardzo łatwe w użyciu. Nie wymagają wiązania, nie mają dodatkowych rzepów, a jednocześnie zapewniają wszystkie korzyści związane z otulaniem dziecka. Zmiana otulacza w śpiworek pozwala przedłużyć czas używania go przez dziecko poza wiek wczesnoniemowlęcy. Sklep internetowy z zabawkami mimen.pl serdecznie zaprasza na zakupy.

Otulacze  Znaleziono 11 produktów.

  • filer on a row:
Pokazuj 1 - 11 z 11 produktów
Wyprawka Niemowlaka
Blog Minimen\'a